Mistrzostwa Śląska w Biegach Górskich

W miniony weekend swoją fantastyczną formę sportową potwierdziły uczennice lekkoatletycznych klas sportowych naszej szkoły. Dziewczyny w barwach klubu sportowego Budowlani Częstochowa wzięły udział w arcytrudnych zawodach górskich. Pomimo wymagającej trasy, która prowadzi na szczyt ośrodka narciarskiego Stożek, dziewczyny wykazały się siłą nie tylko mięśni, ale przede wszystkim walecznym charakterem. Martyna Cendrowska w kategorii U16 walczyła na dystansie 1600m z przewyższeniami 195 metrów. Pomimo tego, że Martyna była młodsza od swoich rywalek zwyciężyła całe zawody i zdobyła tytuł MISTRZYNI ŚLĄSKA. Tym samym tytułem pochwalić się może jej młodsza koleżanka Emilia Majewska, która w kategorii U12 również wywalczyła złoty medal na dystansie 600m. W tej samej kategorii srebrny medal zdobyła Maja Gradoń. Na drugim stopniu podium w kategorii U14, na dystansie 800m stanęła Zuzia Gradoń. Jak mówi pani Żaneta Trąbczyńska, to były wyjątkowe zawody, które przyniosły 100% skuteczności – cztery reprezentantki i cztery medale. Taką matematykę to lubimy – gratulacje !!!

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.