Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”

Dnia 3 marca 2020 w godzinach 8.30-9.45 w Szkole Podstawowej  nr 7 im. K. I. Gałczyńskiego odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX” pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie  i MEN. Ideą konkursu – obecnie jest to jego XX edycja – jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lekturki (będą dostępne w bibliotece naszej szkoły). Test składa się z zadań wielokrotnego wyboru.  Zapraszamy do udziału. Konkurs odbywa się na trzech poziomach: Kittens, Bunnies, Ducks. Koszt konkursu: 10 zł. Zapisy u nauczycieli języka angielskiego do 12 grudnia.

Kittens – klasy 3 i 4 SP

Lekturka: „THE SHEPHERD BOY AND THE WOLF”

Bunnies – klasy 5 i 6 SP

Lekturka: „HEIDI”

Ducks – klasy 7 i 8 SP

Lekturka:  „TREASURE ISLAND”

Zagadnienia do opracowania w celu przygotowania się do tzw. „trzech pytań gratis” (czyli o podanej wcześniej tematyce): dla wszystkich kategorii :
przetwarzanie tekstu (przekazywanie informacji zawartych w materiałach wizualnych lub pisemnych). 

Zapraszamy do udziału !!! 
Opiekun konkursu : Katarzyna Duraj

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.