30 lat Konwencji o Prawach Dziecka

20 listopada 2019 roku to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.Konwencja jest najważniejszym dokumentem określającym prawa dziecka i jest najszerzej ratyfikowanym na świecie dokumentem z zakresu praw człowieka.

Więcej informacji o Konwencji o Prawach Dziecka na stronie: prawadziecka.org

Przypominamy, że w naszej szkole w maju i czerwcu 2019 r. realizowaliśmy projekt edukacyjny UNICEF pn. „Szkoła z Prawami Dziecka”.

W najbliższych dniach zaprosimy uczniów do udziału w przedsięwzięciu wychowawczym pn. „Dorośli mogą się wiele nauczyć od dzieci”.

Anna Sitek – pedagog szkolny

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.