„Zanim to się stanie”

To hasło tegorocznej Kampanii Białych Serc. Każdy uczeń, który przyłączył się do akcji wie, co oznacza białe serce. To symbol protestu przeciw narkotykom i przemocy. Uczniowie białymi sercami ozdobili okna i sale lekcyjne. W czasie trwania Kampanii, czyli od 12 do 25 października uczniowie klas I-II wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez wychowawców nt. Co to znaczy trzeźwy umysł?, a uczniowie klas IV-VIII w warsztatach nt. „Dobrze wybieram”. Efektem pracy uczniów było przygotowanie plakatów z odpowiedzią na pytanie, dlaczego warto wybrać trzeźwość, rozumianą jako wolność od wszelkich zachowań ryzykownych. Wypowiedzi uczniów zachwyciły trafnością i rzetelnością wiedzy. Gratuluję! To pierwszy etap odmowy i podejmowania decyzji związanych z używkami, a więc bardzo ważnej umiejętności życiowej.

Uczniowie klasy VIII wzięli udział w zajęciach psychoedukacyjnych nt. „W sieci decyzji i wyborów – wpływ moich decyzji na innych” (alkohol a konsekwencje zdrowotne dla dzieci, w tym FAS). Uczniowie odwiedzili Zakład Pielęgniarsko-Opiekuńczy przy ul. Michałowskiego. Wykład pani M. Balcerek oraz zabawa z dziećmi,wychowankami ośrodka, którym placówka zapewnia diagnozę lekarską, rozpoczyna leczenie i rehabilitację oraz podejmuje działania na rzecz ich adopcji, poruszyły rozum i serca. Uczniowie przekazali zebrane przez siebie i rodziców kosmetyki dla dzieci przebywających w powyższym ośrodku. Za ten gest dobrej woli serdecznie dziękuję!

Anna Sitek, pedagog szkolny

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.