Z wizytą na Olimpie

24 października 2019 r. uczniowie klasy V c na lekcji języka polskiego,w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, wcielili się w postacie greckich bogów. Każdy z nich przygotował przebranie oraz krótkie opowiadanie o postaci, którą prezentował. Ważną rolę odegrały atrybuty, o które postarali się piątoklasiści. Wśród bogów byli m. in. gromowładny Zeus, jego małżonka Hera oraz Afrodyta, Demeter, Kora, Artemida, Hermes czy Posejdon. Piątoklasiści podeszli do projektu z niezwykłą starannością i zaangażowaniem. Przygotowane przez nich kreacje zachwycały. Opowieści ciekawiły. Wizyta na Olimpie była dla wszystkich wspaniałą przygodą. Uczniowie przygotowując się do tych zajęć  korzystali z nowości wydawniczych, zakupionych do biblioteki szkolnej z dotacji programu rządowego wspierającego rozwój czytelnictwa w Polsce.

Edyta Gąszczak
Małgorzata Antosiewicz