Dzień Nauczyciela 2019

14 października 2019 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystym apelu w hali sportowej spotkali się uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście oraz rodzice. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Joanna Ziółkowska – Nowak, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej i ważnej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie, cierpliwość, wyrozumiałość okazywaną uczniom oraz życzyła siły i wytrwałości w dalszej pracy. Następnie swoją wdzięczność nauczycielom wyrazili nasi uczniowie poprzez koncert życzeń, w którym dedykowali im nie tylko utwory muzyczne, ale także piękne recytacje wierszy, ciekawe układy taneczne. W solowych występach świetnie sobie poradziły Maja Przybylska i Natalia Walaszczyk z Vc. Wielkimi zdolnościami artystycznymi wykazali się uczniowie klas drugich, którzy brawurowo zatańczyli „Belgijkę”. Wielu emocji dostarczył zebranym także wspaniały pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu Darii Łukaszewskiej z Vc. Niezwykłe poruszenie na widowni wywołali uczniowie Marcel Kowalczyk, Oliwier Mrożek, Mikołaj Podwysocki, Maksymilian Podwysocki z VIc oraz Łukasz Kabaj, Jerzy Napieraj i Bartosz Klecha z VIIIa, którzy z wdziękiem i gracją zatańczyli słynne „Jezioro Łabędzie”. Niepowtarzalny klimat stworzyły swoimi recytacjami wierszy Kamila Jagusiak z Vc oraz Nadia Świderska z VIb. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały uczennice z Vc, natomiast chłopcy z Va, VIc oraz VIII a dali pokaz umiejętności piłkarskich. Całą uroczystość z wielką klasą poprowadzili Franciszek Suchecki oraz Maciej Żurawski z VIIIa.

 

Edyta Gąszczak
Wioletta Glanda
Iwona Pala

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.