Warsztaty edukacyjne w Osikowej Dolinie

W dniu 6 czerwca uczniowie klasy pierwszych uczestniczyli w w zajęciach z rękodzieła z wiór osikowych.

Uczniowie  poznali polską tradycję tworzenia z osikowego łyka sięgającą początku XIX wieku na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. W sali ekspozycyjnej podziwialiśmy piękne wyroby z wiór drewna osikowego: kwiaty, motyle, anioły, zające itp.
Po krótkim wprowadzeniu odbyły się warsztaty. Pod okiem instruktorów wszyscy uczestnicy wykonali papugi i wiatraki. W trakcie warsztatów widzieli jak powstają osikowe wiórki i spróbowali swoich sił przy tradycyjnym heblu. Własnoręcznie wykonane ozdoby, jak i niezapomniane wrażenia z pobytu w tym niezwykłym miejscu, uczniowie zabrali do domu.

Wychowawcy: Małgorzata Paruzel,  Katarzyna Knop

Zobacz galerię obrazków z wiadomości cz. 1- kliknij link

Zobacz galerię obrazków z wiadomości cz. 2- kliknij link

Zobacz galerię obrazków z wiadomości cz. 3- kliknij link

Zobacz galerię obrazków z wiadomości cz.4- kliknij link

Zobacz galerię obrazków z wiadomości cz. 5- kliknij link

Zobacz galerię obrazków z wiadomości cz.6- kliknij link

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.