Udział uczniów naszej szkoły w MARATONIE CZYTELNICZYM: „Bohaterowie Naszej Historii”

6 czerwca 2019r. Bibliotece Publicznej im. dr. W. Biegańskiego w Częstochowie odbył się maraton czytelniczy, któremu patronował Prezydent Miasta Częstochowy pan Krzysztof Matyjaszczyk.

Maraton zatytułowany “Bohaterowie Naszj Historii” odbył się z okazji Roku Unii Lubelskiej, Roku Powstań Śląskich, Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Roku Anny Walentynowicz i Roku Stanisława Moniuszki w XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Czytali:

10:00 pani Agnieszka Banasik, główny specjalista Wydziału Edukacji Urzędu Miasta   – „Muzykę Pana Moniuszki” W. Chotomskiej

10:30 pani Edyta Książek, wiceprezes Oddziału ZNP – „Historię piszą zwycięzcy” z  „A to historia! Opowiadania z dziejów Polski” Kazimierza Szymeczki

11:00 pani Agnieszka Lipińska, starszy inspektor Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta – „Wilczka” Katarzyny Ryrych

11:30 pani Jolanta Skrzypczyk, straszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty – „Dobrobyt nie dla każdego. Kazimierza Szymeczki

12:00 pani dr hab. Dagmara  Bubel, dyrektorpani Elżbieta  Dudek, kierownik, Biblioteki Głównej Politechniki Częstochowskiej („Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku”)

12:30 pani Anna  Hiller, koordynator kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom i Śląski Bibliotekarz Roku 2012  oraz pani Anna  Dąbrowska, nauczycielki bibliotekarki Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” –  „Pamiętnik małego Polaka. Opowieść o powstaniu „Solidarności” i upadku PRL” Pawła Wakuły („Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku”).

W maratonie uczestniczyło 225  uczniów następujących szkół podstawowaych: nr 1, 7, 15, 17, 19, 20, 30, 36, 41, 49, 53,  ZSSB, CKUiZ  oraz ZS Specjalnych w Częstochowie.

W MARATONIE CZYTELNICZYM wzięły udział uczennice naszej szkoły: Alicja Fołtarz, Julia Trąbczyńska, Wiktoria Kowalik oraz Amelia Deska z kl. Vb, które zdobyły aż trzy nagrody w międzyszkolnym konkursie “5 Pytań o Bohaterach Naszej Historii”, w którym uczestniczyło 103 uczniów z 13 częstochowskich szkół.

Gratulujemy!                                                                                                                                                                              opiekun Małgorzata Antosiewicz