Podsumowanie konkursu SPRAWDŹ SWÓJ ANGIELSKI Z SIÓDEMKĄ

Dnia 01 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Częstochowie odbyło się rozstrzygnięcie I Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu  „Sprawdź swój angielski z Siódemką”, który jest kontynuacją konkursu z piętnastoletnią tradycją, przeprowadzanego przez Gimnazjum nr 7. Organizatorkami konkursu są dwie nauczycielki języka angielskiego: mgr Ida Tamioła i mgr Katarzyna Sobieraj, patronat nad konkursem sprawuje  Dyrektor Delegatury  Śląskiego Kuratorium Oświaty, a sponsorem nagród jest Ogólnopolska Szkoła Językowa British STM.
W I etapie konkursu, który miał miejsce 25 stycznia zmierzyło się 44 uczestników z 13 częstochowskich szkół oraz jednej szkoły z powiatu częstochowskiego rozwiązując test leksykalno-gramatyczny.  W finale, do którego przeszło 10 najlepszych osób- osiągając wynik ponad 70 % poprawnych odpowiedzi- sprawdzane były umiejętności językowe, a więc: rozumienie tekstu czytanego, słuchanego, wypowiedź pisemna i ustna.  Jeden z uczniów naszej szkoły Oskar Szymczyk z klasy IIIe znalazł się w czołówce  i dostał się do finału, w którym zmierzyło się dziesięć najlepszych osób.

A oto wyniki finału i trzy czołowe miejsca:
I miejsce i nagrodę główną- 30 godzin konwersacji z native speakerem w British STM zdobyła Amelia Gorzelak, uczennica Szkoły Podstawowej nr 41  w Częstochowie.
II miejsce i 15 godzin konwersacji z native speaker języka angielskiego zdobyła Agata Wierus  uczennica Szkoły Podstawowej 13  w Częstochowie.
III miejsce oraz słownik otrzymał Wiktor Musialik z Gimnazjum nr 13 w Częstochowie.

Gratulujemy zwycięzcom oraz nauczycielom przygotowującym ich.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.