Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022

W dniu 24 czerwca 2022 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Podczas gali głos zabrały, Pani Dyrektor Joanna Ziółkowska – Nowak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Deska, wychowawcy klas. Podczas uroczystości wręczono najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy, nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe – koła olimpijskie a w edukacji wczesnoszkolnej dyplomy, odznaki różyczki i nagrody książkowe.

Następnie Pani Dyrektor wręczyła nagrodę specjalną – Primus Inter Pares dla najwybitniejszego ucznia naszej szkoły. Nagrodę otrzymała uczennica klasy VIII b – Amelia Lemańska. Kolejną szczególną nagrodą, którą przyznano w tym dniu, była nagroda Rady Rodziców. Otrzymała ją Julia Trąbczyńska z klasy VIII b. Wyjątkowo ciepło i ze wzruszeniem Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Emila Majewska oraz cała społeczność szkolna pożegnała klasy ósme. Klasy trzecie przygotowały pożegnanie dla klas I i II. Pani Kamila Wieczorek wręczyła dyplomy dla najsympatyczniejszych uczniów w każdym oddziale. Uroczystość wzbogaciły występy artystyczne i pokazy sportowe naszych uczniów. Na zakończenie gali Pani Dyrektor Joanna Ziółkowska – Nowak życzyła uczniom ,rodzicom oraz nauczycielom udanych i bezpiecznych wakacji.

Katarzyna Kosmala
Katarzyna Duraj

Ceremonia wręczenia Szkolnych Oskarów 2021/2022

 ,, Przyszłość należy do tych,
   którzy wierzą w piękno swoich marzeń’’

            W życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które na długo zapadają  w jego pamięci. Takim doniosłym wydarzeniem dla uczniów, rodziców, zaproszonych gości, dyrekcji  oraz grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej  nr 7 im. Konstantego Ildefonsa    w Częstochowie stała się uroczysta gala wręczenia Szkolnych Oskarów. To  ważny moment szczególnie dla tych uczniów, którzy w tym roku szkolnym osiągnęli znaczące sukcesy artystyczne, sportowe lub w nauce, w konkursach powiatowych, wojewódzkich oraz  ogólnopolskich, przeglądach artystycznych i zawodach sportowych oraz aktywnie podejmowali działalność charytatywną na rzecz innych. To wyraz uznania dla ich uzdolnień   i pasji. Sukcesy naszych laureatów to jednak nie tylko efekt ich talentu, ale też determinacji    i ciężkiej pracy. Trzeba mieć niezwykle dużo cierpliwości, żeby ten talent rozwijać. To również chęć podejmowania trudu, by osiągnąć swój zamierzony cel. Taka postawa, zwłaszcza w tak młodym wieku, z pewnością zasługuje na  uznanie. Dzień Sukcesu to również wyrazy podziękowania dla tych osób, które na co dzień wspierają tych uzdolnionych, młodych ludzi – ich rodziców, opiekunów, nauczycieli oraz trenerów.

  Uczniowie nominowani zostali w następujących kategoriach:

  • Mądra głowa
  • Sprawne ciało
  • Artystyczna dusza
  • Dar serca.

W trakcie gali uczniom zostały wręczone nagrody –  SZKOLNE OSKARY, nauczycielom przygotowującym nominowanych uczniów DYPLOMY PODZIĘKOWANIA, a rodzice otrzymali LISTY GRATULACYJNE.

            Uroczystość uświetnili goście: pan Marek Śledź – dyrektor Akademii Raków, pan Maciej Strożek – kierownik Akademii ds. szkolenia, pan Zygmunt Stempor – przewodniczący ZM SZS, ks. Marek Olejniczak – proboszcz parafii pw. św. Melchiora Grodzieckiego, pani Katarzyna Deska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz Rodzice nagrodzonych uczniów. Podczas  gali  nasi uczniowie  mieli okazję zaprezentować na scenie swoje talenty muzyczne, taneczne, akrobatyczne, lekkoatletyczne i piłkarskie. Szczególnie wzruszeni byli obecni na uroczystości rodzice, którzy z dumą odbierali od pani dyrektor Joanny Ziółkowskiej – Nowak listy gratulacyjne.

         Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy znakomitych wyników w nauce i sporcie, które świadczą nie tylko o ich ciężkiej i wytrwałej pracy, ale również o dużej dojrzałości oraz odpowiedzialności. Mamy nadzieję, że otrzymane wyróżnienie stanie się motywacją do ich dalszego rozwoju oraz doskonalenia wiedzy i umiejętności. Będzie  także impulsem do jeszcze większej pracy oraz umocni ich w dążeniu do realizacji własnych marzeń i aspiracji.

KATEGORIA: DAR SERCA – film

KATEGORIA: SPRAWNE CIAŁO – film cz. 1

KATEGORIA: SPRAWNE CIAŁO – film cz. 2

KATEGORIA: MĄDRA GŁOWA – film

KATEGORIA: ARTYSTYCZNA DUSZA – film

NAJSYMPATYCZNIEJSI UCZNIOWIE ORAZ KONKURS O NAGRODĘ DYREKTORA NA PREZENTACJĘ „JA, MOJA KLASA, MOJA SZKOŁA”

Po raz kolejny w historii naszej szkoły uczniowie wybierali najsympatyczniejsze koleżanki i kolegów. Wyróżnienie to jest wyjątkowe, gdyż nagrodzeni zostali wybrani w anonimowym głosowaniu przez swoje koleżanki i kolegów z klasy. Każda decyzja była uzasadniona i podkreślała jakim należy być w relacjach z innymi, by zyskać ich sympatię i uznanie, jak na co dzień okazywać życzliwość, serdeczność, szacunek.

Drugą ważną dla klas nagrodą jest ta przyznana w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną/film nt. „Ja, moja klasa, moja szkoła” podsumowującą w wyjątkowy sposób miniony rok szkolny.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Najsympatyczniejsi uczniowie

Ja, moja klasa, moja szkoła

 

 

Warsztaty językowe ”Języki łączą ludzi”

W czerwcu nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego przeprowadzili podczas swoich zajęć warsztaty językowe pod hasłem ”Języki łączą ludzi”. Celem warsztatów było zmotywowanie uczniów do nauki języków obcych, poznanie kultury oraz zwyczajów niektórych krajów oraz umiejętność dzielenia się wiedzą przy wykorzystaniu m.in. technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękujemy za udział
i życzymy sukcesów w nauce języków obcych!

Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego

Uczennica Siódemki z powołaniem na Mistrzostwa Europy !!!

Zuzanna Gradoń

Zuzanna Gradoń

 

 

To, że lekkoatletyka jest podłożem do wszystkich dyscyplin sportowych wiemy nie od dziś. Udowodniła to Zuzanna Gradoń, uczennica lekkoatletycznej klasy sportowej. Zuzia na codzień trenuje lekkoatletykę, którą łączy z pływaniem, a od niedawna również ze strzelaniem. Wszystko połączone w całość daje fantastyczne wyniki Zuzi w pięcioboju nowoczesnym. Nasza uczennica pomimo, tak młodego wieku może pochwalić się nie lada osiągnięciem. Albowiem już w lipcu będziemy mogli śledzić poczynania Zuzi na Mistrzostwach Europy w pięcioboju nowoczesnym. Jest to pierwszy, taki sukces tej zawodniczki, choć na swoim koncie Zuzia ma ich naprawdę dużo. Trzymamy kciuki za udany debiut, na tak wysokiej randze zawodach !!!

 

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2021/2022

Koniec roku szkolnego zwiastuje coroczne podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych z miasta Częstochowy. Co roku nasza szkoła pnie się co raz wyżej, wynikiem czego są wysokie lokaty zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek. W tym roku szkolnym reprezentacja dziewcząt młodszych, jak i dziewcząt starszych nie miała sobie równych. Dziewczęta zwyciężyły, pokonując swoje rywalki sporą ilością punktów. W klasyfikacji chłopców młodszych Siódemka zajęła wysokie drugie miejsce. Natomiast w kategorii chłopców starszych piąte miejsce. Wśród 25 sklasyfikowanych szkół, Siódemka wypadła znakomicie. Gratulujemy !!!

Zbiórka nakrętek

Każda plastikowa nakrętka jest cenna! Nie wyrzucamy ich z odpadami do śmieci!

Zebrane nakrętki oddajemy potrzebującym. To charytatywno-ekologiczne działanie, polegające na łączeniu przyjemnego z pożytecznym, zdobyło w naszej szkole szeroką popularność i stało się codziennością. Zbiórka nakrętek wyrabia systematyczny nawyk segregowania odpadów, jakże potrzebny w naszych czasach. A ponadto daje poczucie, że możemy zrobić coś dobrego dla potrzebujących.

W tym roku szkolnym akcja Nakrętkowa Częstochowa zakończyła się zebraniem 46 worków plastikowych nakrętek.

Zbiórka nakrętek

Zbiórka nakrętek

 

Od sportu, poprzez naukę i zabawę do sukcesu czyli… podsumowanie osiągnięć edukacyjnych uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 7 w roku szkolnym 2021/2022

Najwyższe średnie klas: 

I miejsce- klasa IV b – średnia 5,05 – klasa IV b otrzymuje Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły za najwyższą średnią klasową. Gratulujemy:)

II miejsce- klasa IV c -średnia 4,86

III miejsce- klasa VIII b   -średnia 4,74

Średnie  frekwencje klasowe:

I miejsce-klasa IV c-89,42%

II miejsce-klasa VII a- 89,35%

III miejsce- klasa IV b-88,83%

Indywidualne najwyższe średnie uczniów:

I miejsce i najwyższą średnią-5,73 uzyskała Jagoda Trybuła z klasy IVb

II miejsce ze średnią ocen-5,71 uzyskała uczennica klasy VIIc: Kaja Dudkowska

III miejsce ze średnią ocen-5, 67 uzyskała: Julia Trąbczyńska z klasy VIIIb

Stuprocentową frekwencję w całym roku szkolnym uzyskał:

 Mateusz Pędziwiatr klasa IV b                           

Gratulujemy wszystkim  uczniom i klasom sukcesów i życzymy udanych wakacji. W kolejnym roku szkolnym znowu udowodnimy, że sport idzie w parze z nauką.Nagrody w roku szkolnym 2021/2022

Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 im.K.I. Gałczyńskiego Primus inter pares, otrzymała uczennica klasy 8b, Amelia Lemańska.
Nagrodę Rady Rodziców  Szkoły Podstawowej nr 7 im.K.I. Gałczyńskiego Prymus Szkoły, otrzymała uczennica klasy 8b, Julia Trąbczyńska.
Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 7 im. K.I. Gałczyńskiego w Częstochowie: „Dyplom Róży’’ oraz długopis z grawerem otrzymali następujący uczniowie:
Bartłomiej Zieliński, kl.8a
Martyna Cendrowska, kl.8b
Patryk Cyganek, kl.8b
Wiktoria Dądela, kl.8b
Alicja Fołtarz, kl.8b
Tymoteusz Jura, kl.8b
Julia Kubik, kl.8b
Amelia Lemańska, kl.8b
Julia Trąbczyńska, kl.8b

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy naszych laureatów Powiatowego Konkursu Ekologicznego

II miejsce- Wiktoria Jędrzejewska 3b
III miejsce – Hanna Świerczyńska 3b

 

Katarzyna Duraj