STYPENDIUM SZKOLNE – informacja dla wnioskodawców kwalifikujących się do pomocy w postaci stypendium szkolnego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie zwraca się z prośbą o dostarczenie zaakceptowanych przez uprawnionego przedstawiciela szkoły oryginałów faktur imiennych (dot. zakupów dokonanych w miesiącach od lipca 2022 do grudnia 2022) w dniu 5 grudnia 2022 r.

Miesięczna wysokość stypendium szkolnego za okres od września 2022 r. do grudnia 2022 r. wynosi 240,00 zł, a wypłata stypendium szkolnego nastąpi do dnia 31 grudnia 2022 r.

W związku z powyższym proszę dostarczyć oryginały faktur imiennych do Szkoły Podstawowej nr 7 (do sekretariatu lub p. Małgorzaty Miłkowskiej-Nylec) do dnia 2 grudnia w celu przygotowania indywidualnej karty ucznia i niezbędnych dokumentów potwierdzających wydatki kwalifikowane.

1 grudnia – Światowy Dzień AIDS

Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS.
Światowy Dzień AIDS obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku, jest jedną z najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego.
Zakażenie HIV nie jest wyrokiem. Dzięki leczeniu antyretrowirusowemu (ARV) i szybkiemu wykryciu wirusa w organizmie można przeżyć długie lata.
Niepokojącym faktem jest wykrywanie w Polsce coraz większej liczby zakażeń HIV, podczas gdy w innych krajach naszego regionu (oprócz Europy Wschodniej), liczby te sukcesywnie maleją. Również zaniepokojenie budzi fakt, że około 50% zakażeń jest wykrywanych w bardzo późnym stadium, często pełnoobjawowego AIDS.
Najlepszą bronią przeciw AIDS jest edukacja.
Uczniowie częstochowskich szkół wzięli udział w Konkursie wiedzy HIV/AIDS. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat HIV/AIDS, kształtowanie odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych oraz rozpowszechnienie postawy tolerancji wobec osób zakażonych wirusem HIV.
Wśród laureatów konkursu znaleźli się:
Urszula Gwóźdź, ucz. kl. 8 c – I miejsce
Adam Derda, ucz. kl. 8 c – III miejsce
Gratulujemy!!!

Anna Sitek

Egzotyczna flora i fauna, świat barw i światła

Egzotyczna flora i fauna, świat barw i światła,

czyli wycieczka klas 4 a, 5 a i 5 b w dniu 29 listopada 2022

Zaczęło  się od zabawy w chowanego w pięknym, gliwickim parku.

Potem podróż z przewodnikiem wśród wyjątkowych, wspaniałych, egzotycznych roślin i zwierząt w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.

By zanurzyć się w świat światła i kolorów, zwiedziliśmy Funzeum.

Pełni nowej wiedzy, niecodziennych doświadczeń, a przede wszystkim naładowani energią i radością zachęcamy do obejrzenia zdjęć…

ALBUM ZDJĘĆ Z WYCIECZKI

Informacja na temat obiadów.

CENA OBIADÓW ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ 2022
15 x 5zł = 75zł

 płatne do 10.12.2022r.
WPŁATY ZA OBIADY NALEŻY PRZEKAZAĆ NA KONTO
42 1030 1104 0000 0000 9325 3001
Z DOPISKIEM: IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA, KLASA I MIESIĄC, ZA KTÓRY JEST WPŁATA

NIEOBECNOŚCI W SZKOLE NALEŻY ZGŁASZAĆ TELEFONICZNIE BĄDŹ MEILOWO( amalolepsza@sp7.czest.pl) I TYLKO WÓWCZAS MOŻNA JE ODLICZAĆ(nie można odliczać dnia, w którym było zgłoszenie !)

W przypadku braku wpłaty do 10 bm. od dnia 13 bm. obiady będą wstrzymane do czasu uregulowania płatności.

Dzień Pluszowego Misia w edukacji wczesnoszkolnej

25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie przytulanki tego dnia mają swoje święto.

Nasi uczniowie wraz ze swoimi misiami świętowali ten dzień wyjątkowo radośnie. Zapoznali się z historią powstania pluszowego misia, wzięli udział w rozgrywkach międzyklasowych, otrzymali naklejki i wspaniałe dyplomy oraz zrobili pamiątkowe zdjęcia.

To był bardzo misiowy dzień!

Dzień Pluszowego Misia – galeria zdjęć

 

Dzień pluszowego misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

W naszej szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli przebrać się lub przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpytywania.  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wykonali pamiątkowe zdjęcia w poszczególnych klasach.

W ramach obchodów tego miłego święta Samorząd Uczniowski zorganizował także konkursy: na przyniesienie największego i najmniejszego misia oraz na największą ilość przyniesionych przez klasę pluszaków. Klasa 6b zdeklasowała wszystkich pod względem ilości przyniesionych pluszaków, uczniom towarzyszyły dziś w klasie 103 misie. Największego misia przyniosła do szkoły uczennica klasy 5b Paulina Deska, jej towarzysz mierzył 170cm. Najmniejszy miś należał do jej koleżanki z klasy Jagody Trybuły i miał zaledwie 2cm 2mm.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! Samorząd Uczniowski z opiekunami.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.mp4

Sukcesy lekkoatletów na Mistrzostwach Śląska w biegach przełajowych!!!

W miniony weekend reprezentacja lekkoatletycznych klas sportowych zmierzyła się z wymagającymi zawodami, jakimi są biegi przełajowe. Wyjątkowo trudne warunki pogodowe, nie przeszkodziły naszym zawodnikom zająć czołowe miejsca. Najwyższą lokatę wśród uczniów Siódemki zajął Wiktor Wala z klasy 5b, który ustąpił jedynie zawodnikowi z Dąbrowy Górniczej i zdobył srebrny medal. Jak trudne są biegi przełajowe wiedzą najlepiej Ci, którzy sami mieli okazje w takich zawodach wystartować. Zawodnicy oprócz walki z dystansem, własnymi słabościami muszą pokonać często wymagającą trasę. Dlatego, tym bardziej jesteśmy dumni z naszej reprezentacji, która wykazała się ogromną siłą charakteru i determinacją. Podziwiamy Wasze zaangażowanie i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. Reprezentacja: Zuzanna Pietrasińska, Maja Gradoń, Emilia Majewska, Natalia Walaszczyk, Jagoda Trybuła, Paulina Deska, Amelia Młynarczyk, Wiktor Wala, Mateusz Pędziwiatr, Ignacy Całko, Miłosz Piasecki.

BohaterON – włącz historię!

Wszyscy uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej 1-3 wzięli udział w edukacyjnym projekcie BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt edukuje Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

Opiekun akcji: Katarzyna Duraj

Wyjście do MDK klas pierwszych

24 listopada 2022 roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w niezwykłym spektaklu edukacyjnym Teatru Katarynka „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”. Była to muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone zasady Prezydenta Smołasa doprowadziły do zanieczyszczenia miasta. Dzieci razem z Kroplewną i Franią Recykling poznały cztery żywioły i zagrażające im niebezpieczeństwa. Bohaterowie przedstawienia wspólnie z widzami doprowadzili krainę do porządku i równowagi ekologicznej. Śpiew, taniec sprawiły, że była to niezapomniana lekcja. Dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem uczyły się dbałości o stan naszego środowiska.

Katarzyna Duraj, Monika Musiał

Sukcesy w pływaniu

Pływacka reprezentacja szkoły

Pływacka reprezentacja szkoły

 

22 listopada na krytej pływalni MOSIR w Częstochowie przy ulicy Niepodległości odbyły się Igrzyska Dzieci w Pływaniu. Nasza szkoła zdobyła drużynowo II miejsce w kategorii dziewcząt i II miejsce w kategorii chłopców. Reprezentacja szkoły liczyła 16 osób, 8 dziewcząt i 8 chłopców (po dwie osoby z każdego rocznika chłopców i dziewcząt). Rywalizowały roczniki 2010 i młodsi, każdy zawodnik startował w jednej konkurencji indywidualnej i w sztafecie. Sztafeta 8x 50 metrów stylem dowolnym. W sztafecie chłopcy i dziewczynki zajęły II miejsce. Ogromne Gratulacje !

Skład dziewcząt: Maja Gradoń, Weronika Mermer, Jagoda Trybuła, Paulina Deska, Karolina Deska, Maja Żelezik, Natalia Szewczykowska i Anastazja Osowska.

Skład chłopców: Julian Gruszka, Maximilian Gargano, Patryk Sojda, Wiktor Wala, Borys Wala, Igor Głowaczewski, Żegleń Dominik i Jakub Ślusarek.

 

Indywidualnie znakomicie spisali się: Maja Gradoń w stylu grzbietowym I miejsce, Patryk Sojda w stylu grzbietowym I miejsce, Maximilian Gargano I miejsce w stylu dowolnym, Wiktor Wala II miejsce w stylu motylkowym, Jagoda Trybuła III miejsce w stylu dowolnym, Karolina Deska III miejsce w stylu dowolnym i Borys Wala III miejsce w stylu grzbietowym.