„Deszcz” medali dla uczniów Siódemki !!!

W miniony weekend w raciborskiej hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Śląska w Lekkiej Atletyce. Tym razem w zawodach wzięło udział blisko tysiąc zawodników z 41 klubów województwa śląskiego w kategorii dzieci U12 i U14. Pomimo dużej konkurencji klasyfikację medalową wygrał nasz partnerski klub CKS Budowlani, który reprezentowało, aż 20 uczniów naszej szkoły. Nasi lekkoatleci do puli medali Budowlanych dołożyli cenne medale i rekordy życiowe. Największą gwiazdą tych mistrzostw była Amelia Młynarczyk, która zdobyła, aż dwa złote medale na dystansie 60m i 300m. Tuż za Nią, na tych samych dystansach uplasowała się Maja Spyra. Po srebrny medal sięgnęła Jagoda Trybuła, która debiutowała na dystansie 2000m. Srebrnym medalistą w biegu na 300m został Mateusz Pędziwiatr, który pokonał ten arcytrudny dystans, niedługo po finale 60m, w którym ustanowił rekord życiowy. Dużą niespodziankę sprawił Aleksander Drewnik zdobywając brązowy medal w biegu na 600m. Blisko podium znaleźli się: Wiktor Wala w biegu na 1000m, Miłosz Piasecki w skoku w dal, Ignacy Całko i Paulina Deska w biegu na 300m. Rekordami życiowymi mogą pochwalić się również Anastazja Osowska (300m), Maja Walaszczyk (60m), Natalia Kowalik (300m), Julia Gradzik (300m), Lilianna Wysocka (60m), Magdalena Grzyb (600m), Jakub Osowski (60m). Brawo dla całej reprezentacji, nie tylko za znakomite wyniki sportowe, ale przede wszystkim za wolę walki i ambicje, jakimi potrafiliście się wykazać.

Znakomity występ naszych lekkoatletek !!!

Halowe Mistrzostwa Śląska, to sprawdzian sportowej formy dla najlepszych zawodników województwa śląskiego. W tym roku wśród reprezentacji młodzików klubu sportowego CKS Budowlani znalazły się tradycyjnie uczennice Siódemki – Emilia Majewska, Weronika Mermer, Antonina Wąsik z klasy 8a oraz Maja Gradoń z klasy 7b. Dziewczyny pokazały znakomitą formę pobijając swoje rekordy życiowe. Najwyższą lokatą może pochwalić się Maja Gradoń, która w arcytrudnym biegu na 2000m zdobyła brązowy medal. Warto podkreślić, że zdobyty przez Maję medal jest wart o wiele więcej niż złoty, a to za sprawą fatalnego upadku Majki podczas biegu. Maja wyprzedzając rywalki i wychodząc na prowadzenie, przewróciła się, tracąc do rywalek sporą odległość. Upadek nie przeszkodził Jej w zdobyciu medalu, wykazując się walecznością, zawodniczka goniła rywalki, ostatecznie mijając linię mety na trzecim miejscu. Maja swoją postawą pokazała, że nigdy nie wolno się poddawać i zawsze trzeba walczyć to końca. Maja gratulujemy, dziewczyny Jesteśmy z Was dumni !!!

Bieg Mai na 200 m – film

Informacja na temat obiadów

CENA OBIADÓW ZA MIESIĄC MARZEC 2024

19 x 5zł= 95 zł

płatne do 10.03.2024 r.

WPŁATY ZA OBIADY NALEŻY PRZEKAZAĆ NA KONTO

42 1030 1104 0000 0000 9325 3001

Z DOPISKIEM: IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA, KLASA I MIESIĄC, ZA KTÓRY JEST WPŁATA

NIEOBECNOŚCI W SZKOLE NALEŻY ZGŁASZAĆ TELEFONICZNIE, PRZEZ E-DZIENNIK BĄDŹ MEILOWO (amalolepsza@sp7.czest.pl) I TYLKO

WÓWCZAS MOŻNA JE ODLICZAĆ (nie można odliczać dnia, w którym było zgłoszenie !)

W przypadku braku wpłaty do 10 bm. od dnia 12 bm. obiady będą wstrzymane do czasu uregulowania płatności.

Wolontariat – Tabliczka czekolady na Kresy

 

 

Zachęcam do włączenia się w Wielkanocną zbiórkę czekolad dla przedszkolaków oraz uczniów placówek edukacyjnych z polskim językiem wykładowym i szkół sobotnich prowadzonych przez organizacje polskiej mniejszości narodowej w obwodzie lwowskim.

 

W Częstochowie zbiórka czekolad prowadzona będzie w dniach 26.02.2024-06.03.2024 r. W szkolę zbiórkę prowadzi opiekun Małego Wolontariatu Katarzyna Duraj – sala 16.

Z wizytą u przedszkolaków

Uczniowie klasy 1a zostali zaproszeni przez swoich młodszych kolegów z Miejskiego Przedszkola nr 33 w Częstochowie do obejrzenia przedstawienia pt. „Bajka o zmarzniętym bałwanku’’. Dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej podczas uroczego i zabawnego występu zaprezentowały swoje talenty aktorskie, taneczne i wokalne. Było to dla naszych uczniów niezwykłe przeżycie i wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu.

 

Igrzyska Zdrowia 

15-16 lutego hala sportowa Arena Częstochowa tętniła życiem i energią. Wszystko to, za sprawą uczniów częstochowskich szkół podstawowych i przedszkoli, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Każdy uczestnik miał możliwość spotkania się z przedstawicielami klubów sportowych z naszego miasta. Na znakomicie przygotowanych stacjach, kluby prześcigały się w pomysłach. Nasza szkoła reprezentowała klub sportowy CKS Budowlani, który na co dzień współpracuje z klasami lekkoatletycznymi. To było wielkie wyzwanie, które zakończyło się pełnym sukcesem. Dziękujemy za zaproszenie organizatorom i gratulujemy przedsięwzięcia.

Igrzyska Zdrowia

15.02.2024 roku uczniowie klasy 1a wzięli udział w „Igrzyskach Zdrowia”, które zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Pierwszoklasiści mieli niepowtarzalną okazję poznać kilka dyscyplin sportowych, potrenować pod okiem instruktorów, trenerów i sportowców z lokalnych klubów. Podczas tej imprezy odwiedzili strefę zdrowego odżywiania, obejrzeli film edukacyjny oraz wzięli udział w konkursie wiedzy o sporcie. Organizatorzy tego wydarzenia chcieli obudzić w dzieciach zainteresowanie sportem, aktywnością fizyczną oraz zdrowym stylem życia.

IMG_4052.jpeg IMG_4054.jpeg IMG_4056.jpeg IMG_4079.jpeg IMG_4080.jpeg IMG_4087.jpeg IMG_4088.jpeg IMG_4089.jpeg IMG_4092.jpeg IMG_4096.jpeg IMG_4097.jpeg IMG_4100.jpeg IMG_4104.jpeg IMG_4103.jpeg

Podsumowanie I półrocza 2023/2024

Dnia 15 lutego 2024 r. odbyło się podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2023/2024. Pani Wicedyrektor wręczyła dyplomy oraz nagrody za najwyższe średnie klasowe, indywidualne, najwyższą średnią klasową i indywidualną oraz za 100 procentową frekwencję. A oto wyniki:
Najwyższe średnie klasowe
Trzecią najwyższą średnią w minionym półroczu uzyskała klasa IV c (4,64). Drugą najwyższą średnią uzyskały klasy V c i VI b (4,67).
Zwyciężyła klasa V b ze średnią 4,75.

Najwyższe średnie indywidualne
III miejsce – Jagoda Trybuła z kl. VI b i Aleksandra Kowenia z klasy V b ze średnią ocen 5,25. II miejsce – Aleksander Drewnik z klasy VI b ze średnią 5,33.
I miejsce – Hanna Świerczyńska i Łucja Brzeźniak z klasy V b ze średnią 5,42.

Najwyższa frekwencja
Trzecią najwyższą frekwencję uzyskała klasa V b – 89,97%, drugą najwyższą frekwencję uzyskała klasa VI b – 90,29%.
Najwyższą frekwencję uzyskała klasa IV a – 92,00 %.

100% frekwencja
Dwie uczennice naszej szkoły uzyskały 100% frekwencję, a oto one:
Rozalia Jaworska z klasy V b i Maja Wojtyra z klasy IV a.
Pani Iwona Pala wręczyła dyplomy i nagrody za udział w matematycznym konkursie „zadanie tygodnia”.

Gratulujemy wszystkim uczniom naszej szkoły ich wyników w nauce i życzymy jeszcze lepszych w II półroczu!

 

 

Zimowych wspomnień czar …

To już kolejny rok, kiedy uczniowie klas lekkoatletycznych brali udział w zimowym obozie sportowym. Pomimo pogody, która w tym roku nie rozpieszczała miłośników śnieżnych zabaw, naszym uczniom udało się szusować na tatrzańskich stokach, trenować w wysokogórskim klimacie i wygrzewać się w ciepłych, podhalańskich termach. Zgromadzona energia musi wystarczyć na całe półrocze. Na kolejne ładowanie baterii na obozie, trzeba będzie poczekać od lata.