Dzień Dziecka w kl. 4c, 5a i 5c

Uczniowie klas 4c, 5a i 5c świętowali swój Dzień Dziecka na pięknych terenach Gór Świętokrzyskich.

Podczas wycieczki uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami oraz opiekunami p. Natalią Wieczorek i p. Przemysławem Kamińskim zwiedzili Skansen Wsi Kieleckiej, w którym czas zatrzymał się na przełomie XIX

i XXw. Podczas pobytu w tym Parku Etnograficznym w Tokarni mogliśmy zobaczyć najcenniejsze zabytki budownictwa wiejskiego

i małomiasteczkowego Kielecczyzny.

Po kilku godzinach przenieśliśmy się do obiektu popularyzującego nowoczesną naukę przez zabawę, mianowicie do Centrum Nauki Leonardo da Vinci, w którym przy licznych stanowiskach multimedialnych oraz mechatronicznych zobaczyliśmy, jak powinien funkcjonować zdrowy organizm ludzki i sprawdziliśmy kondycję swojego.

Na koniec pobytu weszliśmy na gołoborze na Łysej Górze będącą wizytówką Świętokrzyskiego Parku Narodowego, zwiedziliśmy tam również zabytkowy Klasztor Benedyktynów na Świętym Krzyżu.

Całości pobytu i przygód towarzyszyła piękna pogoda.

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom wycieczki!

Wychowawcy kl.4c, 5a i 5c