„ŚWIĄTECZNE DOMKI – Z EKOLOGIĄ NA TY” – wirtualna lekcja plastyki w ramach projektu Cloudlet

Cloudlet

Cloudlet – 16 grudnia 2021

Okres przedświąteczny to czas generalnych porządków, podczas których do kosza wędruje mnóstwo  niepotrzebnych przedmiotów, przeczytanych gazet i pustych opakowań.

Uczniowie realizujący projekt Cloudlet przekonali się, że przy odrobinie kreatywnego wysiłku można dać „odpadom” drugie życie. Podczas przeprowadzonej online lekcji plastyki dla uczniów z Hiszpanii, Łotwy, Chorwacji i Polski powstały niepowtarzalne ozdoby świąteczne do wykonania których użyto kartonowych pudeł, rolek po papierze toaletowym oraz starych gazet. Młodzież wykonała z nich osadzone w zimowej scenerii domki, których bożonarodzeniową atmosferę wzmacniała iluminacja świetlna. Rozwijając zdolności manualne i zmysł artystyczny, uczniowie wzbogacali swoją wiedzę o recyklingu, downcyclingu i upcyclingu. Wykonane prace ożywiły i uatrakcyjniły świąteczny wystrój naszych szkół.

Warsztaty przygotowała i poprowadziła nauczycielka plastyki ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Częstochowie – pani Małgorzata Sosna.