Ziemia się liczy, czyli Ziemia w liczbach- Dzień Matematyki 2021

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się.

W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Organizatorzy co roku zapraszają uczniów (i nie tylko) do konkursów, quizów i zagadek matematycznych. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki… Dzień Matematyki nie jest kierowany do wybitnie uzdolnionych dzieci, ale ma pokazać wykorzystanie matematyki wszystkim uczniom.

Również uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przekonać się, że matematyka istnieje w każdej dziedzinie życia. W tym roku Ziemia się liczy. Uczniowie „Siódemki” podczas zdalnych lekcji matematyki rywalizowali ze sobą rozwiązując ciekawe zadania związane tematycznie z naszą planetą Ziemią. W tegorocznej edycji postawiono na sprawne obliczenia, posługiwanie się kalkulatorem oraz stosowanie wzorów. Najaktywniejsi otrzymali pamiątkowe zaświadczenia.