Z wizytą w Instytucie Goethego w Krakowie

W piątek 09 grudnia grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Anny Machury oraz p. Małgorzaty Miłkowskiej-Nylec po raz kolejny już gościła w krakowskim Instytucie Goethego. Podczas tego pobytu, wykorzystując nowoczesne technologie informacyjne, uczestniczyliśmy w grze miejskiej przemierzając zabytkową część Krakowa śladem, jednego z najwybitniejszych niemieckich poetów przełomu XVIII i XIX wieku, Johanna Wolfganga von Goethe, który w 1790 zawitał na krótko do Krakowa.

Mieliśmy również okazję poznać i zobaczyć średniowieczne zwyczaje społeczne zwiedzając na Wawelu, istniejącą od 1975 wystawę „Wawel zaginiony”, która została umiejscowiona w pomieszczeniach średniowiecznych kuchni królewskich oraz wozowni. Pamiętaliśmy także o naszym wielkim bohaterze narodowym, jakim był marszałek Józef Piłsudski, oddając mu hołd przy jego sarkofagu w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za chęć doskonalenia umiejętności językowych z języka niemieckiego oraz pogłębianie wiedzy z zakresu historii Polski.

Anna Machura – organizator wycieczki