„Siódemka humanistycznie”

Miło nam poinformować, że uczeń klasy szóstejFranciszek Suchecki zdobył I miejsce w III POWIATOWYM  KONKURSIE LITERACKO-MULTIMEDIALNYM „Sienkiewicz, który został zorganizowany pod patronatem Starosty Powiatu Częstochowskiego przez Szkołę Podstawową w  Rzerzęczycach. Celem konkursu było upowszechnianie patriotycznych wątków z prozy Henryka Sienkiewicza, rozwijanie uzdolnień i pasji uczniów szkół podstawowych oraz doskonalenie umiejętności informatycznych. Franek po zapoznaniu się z kilkoma fragmentami, które pochodziły z powieści polskiego Noblisty, wykonał  plakat  na wystawę biograficzną  pt. „Polak-patriota-pisarz” w programie Gimp.
W swojej pracy pokazał, że proza autora „Krzyżaków” i „ Potopu” może być interesująca dla współczesnej młodzieży.

Anna Kolczarek