Smerfiada w Siódemce, czyli… jak powitać wiosnę?

21 marca to pierwszy dzień wiosny, więc co za tym idzie Dzień Samorządności!  W naszej szkole odbyła się prawdziwa Smerfiada, na którą większość uczniów i nauczycieli przebrała się za Smerfy. Ale zacznijmy od początku. Papa Smerf, w tej roli Pani Dyrektor- Joanna Ziółkowska-Nowak, został porwany przez zbuntowane Smerfy pod dowództwem Gargamela (Roman Ociepa) i Klakiera (Ida Tamioła). W rolę aktorów wcielili się również: Łasuch (dyrektor- Anna Nylec), Pracuś (Żaneta Trąbczyńska), Laluś (Anna Machura), Śpioch (siostra Milena), Ciamajda (Emilia Sobolewska), Maruda (Katarzyna Kosmala), Osiłek (oczywiście-Piotr Merenda), Zgrywus (Anna Kolczrek) oraz Ważniak (Katarzyna Sobieraj). Nie mogło też zabraknąć uroczej Smerfetki, którą zagrała p. Bogusława Olechnowicz. Nauczyciele odegrali scenkę, podczas której dowiedzieliśmy się o porwaniu Papy. Smerfy, aby odbić Papę, musiały wygrać Smerfiadę składającą się  z kilku konkurencji. I tutaj w drużynie Papy Smerfa (Joanna Ziółkowska-Nowak) mogliśmy obserwować zmagania nauczycieli: Katarzyna Duraj, Barbara Ulewicz, Piotr Merenda, Kamila Wieczorek, Beata Heppner, Beata Jarzębowska, Katarzyna Sobieraj. W drużynie przeciwnej na czele z Gargamelem (Roman Ociepa) uczniów reprezentowali: Natalia Wieczorek, Kalina Kłak, Staś Luks, Paulina Rak, Igor Mszyca, Nikola Tomza oraz Iza Kuzior.  Drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach sprawnościowych: gąsienica, przeciąganie liny, bieg z jajkiem oraz przejście przez tunel. Ostatnią konkurencją był mecz siatkówki, w którym w drużynie uczniów zagrali:  Daniel Woźniak, Jakub Korzonek, Bartek Chłód, Janek Rybaniec, Kinga Krajza, Julka Kaczyńska. W drużynie nauczycieli zagrali: Konrad Śpiewak,  s. Milena, Piotr Merenda, Beata Heppner, Katarzyna Sobieraj oraz Szymon Trąbczyński, który reprezentował rodziców. Mecz sędziowała Barbara Ulewicz, a wszystkie konkurencje prowadziła i komentowała Żaneta Trąbczyńska. Pomimo wielkich starań Smerfy ostatecznie przegrały z załogą Gargamela.
Ale nie dały za wygraną i nadal chciały odzyskać swojego Papę Smerfa. Ostatnią deską ratunku okazała się „propozycja nie do odrzucenia”.  Smerfy zaproponowały przeciwnikowi siatkę pełną niespodzianek oraz trzy dni bez pytania. Gargamel po chwili namysłu zgodził się na wszystko. Papa wrócił do swoich i zadecydował, że dni, w które uczniowie nie będą pytani, przypadną na: 20, 21 oraz 22 czerwca. Na zakończenie wszyscy nauczyciele i uczniowie zatańczyli wspólnie Smerfny taniec przygotowany przez Wiktorię Dmochowską i Gabrysię Kowalczyk. Tak skończyła się nasza wspólna Smerfiada i przywitanie pierwszego dnia wiosny, choć w salach lekcyjnych też dzisiaj dużo się działo. Odbywały się niezwykle twórcze zajęcia prowadzone na wesoło przez uczniów.
W taki oto sposób powitaliśmy wiosnę w Siódemce:)