Laureaci wojewódzkiego konkursu dziennikarskiego

Troje uczniów „Siódemki” otrzymało wyróżnienia w trzeciej edycji wojewódzkiego konkursu dziennikarsko-fotograficznego „Jestem w gazecie”. Laureatami są: Nina Ambroży z IIb, Daniel Janik z IIIc i Piotr Krzysiński z IIa. Ich prace zostały wydrukowane w specjalnym pokonkursowym wydawnictwie. Autorzy dzięki temu mogli poczuć się jak prawdziwi dziennikarze.
W wojewódzkim konkursie dziennikarsko-fotograficznym wzięło udział kilkoro uczniów z klas drugich i trzecich gimnazjum. Adepci dziennikarstwa z naszej szkoły zaproponowali swoje prace w różnych kategoriach konkursowych. Napisali artykuły dotyczące takich dziedzin jak: ekologia, patriotyzm, człowiek, codzienność i zdrowie.  Trzy prace zostały wyróżnione. Laureatka konkursu Nina Ambroży pisała o zdrowym stylu życia. Daniel Janik zdecydował się na udział w kategorii: człowiek i przedstawił dokonania Marka Kamińskiego – polarnika, podróżnika, filozofa,  który jako pierwszy zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku , bez pomocy z zewnątrz.  Piotr Krzysiński wybrał temat ekologiczny i poradził wszystkim ziemianom , jak zadbać o Ziemię.
Uczniowie pisali na tematy, które ich interesują. Cieszę się, że ich przemyślenia znalazły uznanie jury konkursu – mówi polonistka Wioletta Gradek-Konieczna, opiekunka uczestników konkursu.