Spotkanie z aktorką – panią Iwoną Chołuj

„Teatr jest najważniejszą rzeczą w świecie,
 gdyż tam pokazuje się ludziom,
 jakimi by mogli być,
jakimi pragnęliby być,
choć  nie mają na to odwagi.”
Tove Jasson

W czwartek,11stycznia na zajęciach koła kulturalno-teatralnego „Hurra Kultura!!!” gościliśmy znakomitą aktorkę teatralną i filmową, reżyserkę – panią Iwonę Chołuj, która już od 20 lat pracuje w Teatrze Adama Mickiewicza w Częstochowie.
Głównym celem spotkania było przybliżenie uczniom zjawisk i pojęć związanych z teatrem oraz przygotowanie ich do pełnego uczestnictwa w spektaklach teatralnych. Dziewczęta i chłopcy poznali blaski i cienie pracy aktora. Zadawali rozmaite pytania, na które Gość chętnie odpowiadał.
Druga część zajęć miała charakter warsztatowy. Uczniowie sami stali się aktorami. Recytowali wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Aleksandra Fredry. Spotkanie z panią Iwoną Chołuj wzbudziło wiele radości i przywołało uśmiech na każdej twarzy. Z racji na jego warsztatowy charakter mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Na zakończenie spotkania był czas na wpis naszego Gościa do kroniki koła, autografy i wręczenie kwiatów oraz książki o życiu i twórczości Edith Piaf z podziękowaniem za mnóstwo inspiracji do dalszych działań teatralnych. Pytanie -„Kiedy kolejne spotkanie?”- świadczy o tym, że uczniom chyba się podobało… Uroczystość zorganizowały opiekunki koła pani Anna Kolczarek i Natalia Piątek, które mają nadzieję, że częściej będą mogły zaznajamiać dzieci i młodzież z literacką kulturą w taki sposób.