Wizyta w ambasadzie amerykańskiej

W inauguracji polsko-amerykańskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj i przyjaźni Polski ze Stanami Zjednoczonymi uczestniczyli uczniowie „Siódemki”.  Uroczystość odbyła się w krakowskiej rezydencji konsula generalnego USA w Polsce w Mikołajki.
To będzie rok pełen różnorodnych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych odbywających się w 100 miastach Polski – zapowiedział  Walter Braunohler, konsul generalny USA w Polsce podczas przyjęcia inaugurującego obchody.
W uroczystości oprócz uczniów naszej szkoły wzięli udział studenci amerykanistyki i młodzież z X LO w Krakowie.
Cheerleaderki z „Siódemki” uświetniły uroczystość swoim świątecznym układem tanecznym. Otrzymały ogromne brawa od zgromadzonych gości – relacjonują anglistki z SP nr 7 w Częstochowie Katarzyna Sobieraj i Ida Tamioła, które opiekowały się naszymi uczniami na wyjeździe. – Goście wzięli też udział w wideokonferencji – połączyli się z 20 miastami w Polsce, w tym z ambasadą w Warszawie, w których również zainaugurowano obchody podwójnego jubileuszu. Nie zabrakło również pysznego tortu i smakołyków kuchni amerykańskiej – dodają nauczycielki.
Dla uczniów naszej szkoły był to bardzo emocjonujący dzień pełen niezapomnianych wrażeń.