Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w SP nr 7 w Częstochowie. Młodzież zaprezentowała podczas akademii swoje talenty i uzdolnienia.
Na uroczystość do naszej placówki 4 września br. przybyli przyjaciele szkoły: Dariusz Kapinos, radny miasta Częstochowy, przedstawiciele Klubu Sportowego RKS Raków – Marek Śledź, dyrektor Akademii Piłki Nożnej i jego zastępca Maciej Strożek oraz proboszcz parafii św. Melchiora Grodzieckiego ksiądz Marek Olejniczak. Uroczystość uświetnił występ naszych utalentowanych uczniów. Uzdolnieni aktorsko trzecioklasiści z gimnazjum zaprezentowali krótką scenkę z życia szkoły. Kasper Bilski z IIIb w mig układał kostkę Rubika. Cheerleaderki dały pokaz taneczny, Oliwier Kucharczyk i Oskar Wilk z klasy IIe popis umiejętności piłkarskich. Uzdolniona muzycznie uczennica klasy IId – Natalia Kurcbart zaśpiewała nastrojową piosenkę przy własnym akompaniamencie na gitarze. Część artystyczna zakończyła się krótkim wspomnieniem września 1939 roku i uczczeniem poległych minutą ciszy.Nowych uczniów naszej szkoły przywitała Joanna Ziółkowska-Nowak, dyrektor SP nr 7.– Jestem przekonana, że znajdziecie tu przyjaciół, koleżanki i kolegów oraz nauczycieli, którzy są prawdziwymi mistrzami. Znajdą w was coś pięknego, co można rozwijać – powiedziała pani dyrektor i życzyła wszystkim sukcesów w nauce i sporcie, odkrywania talentów i rozwijania pasji.