Uczniowie „Siódemki” na szlakach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

23 maja 2024 r. laureaci Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Jesień na Jurze” oraz Powiatowego Konkursu Plastyczno – Historycznego o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej pt. „Jura przed laty i dziś – tajemnice jurajskich zamków i warowni”, konkursów realizowanych w ramach projektu „Poznajemy Jurę Krakowsko – Częstochowską” pod patronatem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, udali się na wycieczką po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był Zamek Rabsztyn, gdzie ze szczytu widokowej wieży można było zobaczyć okazałą panoramę okolic Olkusza. To jeden z ciekawszych obiektów warownych leżących na Szlaku Orlich Gniazd. Początki rabsztyńskiej warowni sięgają drugiej połowy XIII wieku. Jej nazwa pochodzi od niemieckiego słowa ,,Rabenstein’’ oznaczającego Kruczą Skałę. Pani przewodnik zapoznała nas z historią tego zabytku oraz różnymi ciekawymi legendami związanymi z tym terenem. Po udanym zwiedzaniu przyszedł czas na plener plastyczny. Młodzi artyści musieli namalować farbami akwarelowymi ruiny wybranego przez siebie zamku. Zdjęcia oraz prace wykonane podczas tego pleneru zostaną zaprezentowane na wystawie w budynku Urzędu Miasta Częstochowy.

Kolejnym punktem naszej wspaniałej wycieczki była miejscowość Bobolice oraz spacer do niedalekiego Mirowa. Na koniec pojechaliśmy do Jura Parku w Biskupicach, gdzie uczniowie mogli postrzelać z łuku, spróbować swoich sił na strzelnicy pneumatycznej oraz upiec przy ognisku pyszne kiełbaski.

Był to dla wszystkich niezwykły dzień, pełen przygód i zdobytej wiedzy. Piękna, słoneczna pogoda dodała niewątpliwego uroku temu wyjazdowi.

Kliknij, by obejrzeć fotorelację z wydarzenia

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.