Milena laureatką Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Lwowskiej i Kresowej

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennica naszej szkoły, Milena Radecka (5b), odniosła wielkie zwycięstwo w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Lwowskiej i Kresowej – uzyskała tytuł laureata.
Organizatorami konkursu byli: Urząd Miasta Częstochowy, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oraz Szkoła Podstawowa nr 53.

Rozstrzygnięcie konkursu, które odbyło się 5 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 53 , zgromadziło utalentowanych uczestników z różnych szkół w naszym regionie.

Jury doceniło, że Milena potrafiła przywrócić do życia klimat i atmosferę lwowskich ulic oraz kresowych krain, przenosząc słuchaczy w podróż przez czas i przestrzeń literackiego dziedzictwa naszego byłego regionu.
To wyjątkowe zwycięstwo jest owocem nie tylko talentu Mileny, ale również ciężkiej pracy, determinacji i pasji, którą wkładała w przygotowania do konkursu. Jest to również powód do dumy dla naszej szkoły oraz całej społeczności szkolnej.

Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy tego zasłużonego sukcesu oraz życzymy jej dalszych osiągnięć na polu literatury i sztuki. Niech ten triumf będzie dla niej motywacją do dalszego rozwoju artystycznego i poszerzania swoich horyzontów.

Jesteśmy dumni z Mileny i z dumą będziemy obserwować jej dalsze kroki na literackiej ścieżce.

Izabella Paliwoda