,,Wspomnijcie mnie czasem pięknie… ’’

Konstanty Ildefons Gałczyński, poeta smutny i wesoły, kpiarz, żongler, magik, umiejący  dostarczyć takiego ładunku poetyckiego, że potrafił zwykłe rzeczy zamienić w niezwykłe: czajnik, żelazko, ogórek, gęś stają się poezją. To twórca, którego nie można zaklasyfikować do żadnej szkoły poetyckiej. Spod jego pióra wyszły piękne utwory, które do dziś czytają dorośli i dzieci. Są rozmaite i barwne jak życie ludzkie, bo mówią o troskach, radościach i pracy zwykłych ludzi. 6 grudnia 2023 r. minęła 70. rocznica śmierci K. I.  Gałczyńskiego – naszego Patrona. Poeta zmarł w wieku zaledwie 48 lat. Z tej okazji 14.03.2024 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel, któremu przyświecały słowa ,,Wspomnijcie mnie czasem pięknie… ’’. Uczniowie ,, Siódemki’’ w montażu słowno – muzycznym przybliżyli zebranym postać Gałczyńskiego. Podczas apelu zaprezentowali swoje talenty recytatorskie,  aktorskie, wokalne i muzyczne. Jak zawsze niezwykłe emocje wzbudził piękny taniec szkolnych cheerleaderek. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się jednak znacznie wcześniej. Już w grudniu wychowawcy klas 1-3 oraz nauczyciele języka polskiego w klasach 4-8  przeprowadzili lekcje poświęcone życiu i działalności naszego patrona. Uczniowie mogli   także zobaczyć na szkolnym korytarzu poświęconą mu prezentację. Odbyły się także dwa konkursy: recytatorski oraz czytelniczo – plastyczny na ilustrację do wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Podczas apelu zostali przedstawieni ich  laureaci.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.