„Deszcz” medali dla uczniów Siódemki !!!

W miniony weekend w raciborskiej hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Śląska w Lekkiej Atletyce. Tym razem w zawodach wzięło udział blisko tysiąc zawodników z 41 klubów województwa śląskiego w kategorii dzieci U12 i U14. Pomimo dużej konkurencji klasyfikację medalową wygrał nasz partnerski klub CKS Budowlani, który reprezentowało, aż 20 uczniów naszej szkoły. Nasi lekkoatleci do puli medali Budowlanych dołożyli cenne medale i rekordy życiowe. Największą gwiazdą tych mistrzostw była Amelia Młynarczyk, która zdobyła, aż dwa złote medale na dystansie 60m i 300m. Tuż za Nią, na tych samych dystansach uplasowała się Maja Spyra. Po srebrny medal sięgnęła Jagoda Trybuła, która debiutowała na dystansie 2000m. Srebrnym medalistą w biegu na 300m został Mateusz Pędziwiatr, który pokonał ten arcytrudny dystans, niedługo po finale 60m, w którym ustanowił rekord życiowy. Dużą niespodziankę sprawił Aleksander Drewnik zdobywając brązowy medal w biegu na 600m. Blisko podium znaleźli się: Wiktor Wala w biegu na 1000m, Miłosz Piasecki w skoku w dal, Ignacy Całko i Paulina Deska w biegu na 300m. Rekordami życiowymi mogą pochwalić się również Anastazja Osowska (300m), Maja Walaszczyk (60m), Natalia Kowalik (300m), Julia Gradzik (300m), Lilianna Wysocka (60m), Magdalena Grzyb (600m), Jakub Osowski (60m). Brawo dla całej reprezentacji, nie tylko za znakomite wyniki sportowe, ale przede wszystkim za wolę walki i ambicje, jakimi potrafiliście się wykazać.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.