Wycieczka do Manufaktury Słodyczy i Starego Młyna w Żarkach

12 grudnia klasy Ia, IIa, IIb udały się na mikołajkową wycieczkę. Dzieci wzięły udział w pokazie wytwarzania słodyczy w magicznej i słodkiej krainie Hokus Pokuss. Obserwowały tam proces wytwarzania lizaków i cukierków od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników i aromatów, wyrabianie masy cukrowej, a na końcu uczestniczyły w najbardziej przyjemnej i atrakcyjnej części, własnoręcznym formowaniu swojego lizaka. Następnie udały się do jedynego w Polsce multimedialnego Muzeum Dawnych Rzemiosł Starego Młyna. Jest to muzeum interaktywne, gdzie nowoczesność łączy się z tradycją, a zabawa z nauką. Dzieci miały okazję obserwować dawne narzędzia, maszyny a także korzystać z multimedialnych prezentacji i gier.

Katarzyna Duraj, Monika Musiał, Ewelina Karbowska

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.