Mikołaj u Pana Kleksa – III a

6 grudnia 2023 r. uczniowie klasy III a udali się na wycieczkę do „Bajki Pana Kleksa” w Katowicach.

Dzieci zwiedziły interaktywną ekspozycję, podzieloną na osiem stref tematycznych, które inspirowane są krainami z serii przygód o Ambrożym Kleksie. Zobaczyły Rezerwat Przyrody, Krainę Szpaka Mateusza, Psi Raj, Bajdocję oraz Złomowisko Robotów. Uczestniczyły w kleksografii, leczyły chore sprzęty, wiązały węzły marynarskie. W podwodnym świecie Królowej Aby poznały tajniki ekologii i ochrony środowiska. Brały również udział w warsztatach chemicznych.

Podsumowaniem pobytu w tym niezwykłym miejscu było spotkanie z Mikołajem, który wręczył dzieciom upominki.

Wspólnie spędzony czas w Świecie Bajek Pana Kleksa dostarczył uczniom niezapomnianych przeżyć, przyczyniając się jednocześnie do integracji trzecioklasistów.

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.