PIERWSZA WIZYTA UCZNIÓW KLASY 1A W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

  29 listopada 2023 r. uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią p. Eweliną Karbowską i p. Moniką Nocoń udali się na swoje pierwsze spotkanie czytelnicze do biblioteki szkolnej, gdzie powitała ich p. Małgorzata Antosiewicz. W bibliotece czekały na młodych czytelników książkowe niespodzianki i cukiereczki z witaminką.
Uczniowie w miłej i przyjaznej atmosferze zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, nowościami zakupionymi w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa NPRC 2.0, z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książek: czego nie wolno robić, czytając książkę, jak należy szanować i dbać o książki.
Następnie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki z biblioteki szkolnej. Mali czytelnicy mogli samodzielnie wybrać książkę do przeczytania i w tym momencie radość nowych czytelników była największa.
Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Po takich wspólnych zajęciach biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.