IGRZYSKA DZIECI W SZACHACH

Szachy to wspaniała gra i zarazem dyscyplina sportowa. Wywiera pozytywny wpływ na gracza, ucząc go przewidywania, logicznego myślenia oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną. 31 października 2023 r. w IV LO im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie odbyły się Igrzyska Dzieci w szachach. Były to zawody drużynowe. Nasza reprezentacja składała się z czworga uczniów: Patryka Sojdy, Miłosza Piaseckiego, Kamila Torchalskiego oraz Aurelii Głowackiej. Zawody te zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim – kontrolowanym, zgodnie z obowiązującymi przepisami PZSzach. Tempo gry 15 minut na zawodnika. Liczba rund 7. Najlepiej z naszej szkoły spisał się Patryk Sojda, wygrywając trzy rundy i jedną remisując. Drużyna ,, Siódemki’’ zajęła odległe miejsce od podium, ale cieszymy się, że u nas w szkole są uczniowie, którzy z pasją rozwijają swoje umiejętności w tej jednej z najstarszych oraz najbardziej popularnych gier strategicznych na świecie.

 

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.