Dzień Edukacji Narodowej

,,Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia …”

 13 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Był to dzień szczególny – święto nauczycieli, wychowawców oraz pracowników administracji i obsługi. Obchody połączone były z jubileuszem 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. Komisja zreformowała polskie szkolnictwo, wprowadziła model wychowania patriotyczno-obywatelskiego i szeroki program kształcenia w duchu idei oświecenia. Jej dzieło stało się wzorem dla Europy oraz inspiracją dla następnych pokoleń Polaków. W części oficjalnej uroczystości uczniowie zaprezentowali krótko historię jej powołania. Następnie głos zabrała pani wicedyrektor Anna Nylec, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej i ważnej pracy nauczyciela.

W części artystycznej odbyła się SIÓDEMKOWA GALA OSKAROWA, a właściwie JABŁKOWA. Pięknie udekorowane jabłka były bowiem w tym dniu nagrodami dla nominowanych w poszczególnych kategoriach nauczycieli. Uczniowie podziękowali im w ten sposób za trud włożony w ich wychowanie i edukację.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.