Uczniowie „Siódemki” pobiegli dla uczczenia pamięci „Orląt Lwowskich”

4 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Orląt”.  Jego głównym    celem było upamiętnienie dzielnych obrońców Lwowa,  którzy w latach 1918-1919 zginęli w walce o wolną Polskę. Wśród nich przeważali bardzo młodzi ludzie, często dzieci. Określa się ich mianem Orląt Lwowskich. Bohaterskich ofiar było 1421, a najmłodsza z nich miała zaledwie 9 lat. W biegu wzięli udział uczniowie klas trzecich. Mieli oni do pokonania symboliczny dystans 1421 metrów.  Dzieci ubrane w barwy narodowe dzielnie przebiegły wyznaczoną trasę, a na mecie każdy uczestnik  dostał pamiątkowy medal.

,,Bieg Orląt Lwowskich” to wspaniała inicjatywa, która ma na celu przypomnienie nam, jak ważna jest pamięć o bohaterstwie i poświęceniu tych młodych ludzi oraz walka o wolność  ojczyzny.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.