Bieg Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

27 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Jego głównym celem było uczczenie 84. rocznicy powstania Szarych Szeregów i Polskiego Państwa Podziemnego, jak również promowanie aktywności fizycznej oraz  intelektualnej zgodnej z harcerskim systemem wychowawczym. Organizatorami biegu byli: Komenda Hufca ZHP Częstochowa, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Szkoła Podstawowa nr 52 oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Częstochowie.

Nasza szkoła zgłosiła dwa 5-osobowe patrole, razem dziesięcioro osób z klas IV i V. Bieg rozpoczął się na Starym Rynku, a zakończył na Placu Pamięci Narodowej. Wszyscy uczestnicy po otrzymaniu zadań, mapy i kart patrolowych ruszyli na trasę, by zmierzyć się z różnymi zadaniami przygotowanymi przez organizatorów. Na zakończenie miało miejsce podsumowanie biegu oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem „Poległym w Obronie Ojczyzny”.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.