Finał Wojewódzkich Drużynowych Biegów Przełajowych

Finał Wojewódzkich Drużynowych Biegów Przełajowych

Zwycięska drużyna

 

W Bytomiu, w przepięknych okolicznościach przyrody, w Parku Kachla, odbył się Finał Wojewódzkich Drużynowych Biegów Przełajowych. Wśród najlepszych śląskich drużyn znalazły się również reprezentacje częstochowskich szkół, dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz chłopcy z IV Liceum Ogólnokształcącego. Pomimo trudnej, wymagającej trasy i dużej ilości uczestników, wszystkie trzy drużyny wróciły do Częstochowy z medalami i pucharami. Na najwyższym stopniu podium stanęły niezwyciężone dziewczęta z Siódemki w składzie: Maja Gradoń, Zuzanna Pietrasińska, Emilia Majewska, Paulina Deska, Jagoda Trybuła oraz Amelia Młynarczyk. Reprezentacja chłopców, pomimo młodego składu uplasowała się na trzecim miejscu, chłopcy wystartowali w składzie: Mateusz Pędziwiatr, Wiktor Wala, Miłosz Piasecki, Aleksander Drewnik, Jakub Osowski, Antoni Sobieraj. Drużyna z Sienkiewicza w niepełnym składzie, podobnie, jak chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 7 sięgnęli po brązowe medale, skład: Radosław Porada, Hubert Woźniak, Mikołaj Borawski, Szymon Stradomski. Przełaje, to jedne z trudniejszych i bardziej wymagających zawodów, oprócz przygotowania fizycznego, dużą rolę odgrywa charakter. Najlepsi biegacze twierdzą, iż podczas biegu przełajowego, połowę dystansu biegnie się ciałem, a drugą sercem. Drużyny z częstochowskich szkół poradziły sobie znakomicie, wykazując się siłą charakteru, sportową determinacją i znakomitym przygotowaniem motorycznym.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.