„Bezpieczna i świadoma młodzież”

Dnia 19.04.2023r. na terenie naszej szkoły, odbyła się pierwsza część programu „Bezpieczna i świadoma młodzież” zorganizowana przez Polski Czerwony Krzyż oddział w Częstochowie. Dzięki prowadzącej warsztaty, Pani Arlecie Kasztelan, klasy 6a, 6b oraz 7a dowiedziały się, że każdy ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy, jak reagować w niebezpiecznych sytuacjach życia codziennego takich jak wypadek samochodowy, omdlenia, epilepsja, zadławienia, komu pierwszemu udzielić pomocy, jak zadbać o własne bezpieczeństwo, jak zabezpieczyć miejsce wypadku oraz jak poprawnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Każdego roku tysiące kobiet i mężczyzn traci przytomność i umiera z powodu nagłego zatrzymania krążenia. Śmierci tej często można zapobiec, poprzez natychmiastowe rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo oddechowej, czyli uciskanie klatki piersiowej i oddechy ratownicze. Pod czujnym okiem prowadzącej, każdy uczeń miał szansę sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce, korzystając z fantomów dostępnych na warsztatach. Pamiętajmy, że mamy tylko 4 minuty na uratowanie życia, drugiemu człowiekowi.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.