WALENTYNKI

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii, jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. K.I. Gałczyńskiego w Częstochowie także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy, następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego wraz z naszą szkolną maskotką uroczym lwem.
We współpracy z nauczycielami matematyki został zorganizowany także szkolny konkurs matematyczno-walentynkowy dla klas 4-8 „Walentynkowy tydzień z matematyką, bo matematyka jest wszędzie”.
I miejsce zajęła uczennica klasy 5b Amelia Młynarczyk, II miejsce uczennica klasy 6b Gabriela Jankowska, III miejsce uczennica klasy 5b Jagoda Trybuła. Gratulujemy 😊

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.