Mistrzowie Energii

Eksperci Kodowania – Mistrzami Energii” hasło to odszyfrowywali uczniowie, wykonując jedno z zadań obchodzonego w dniach 9 -13 stycznia Tygodnia Oszczędzania Energii w Szkole Podstawowej nr 7. Zajęcia odbywały się w ramach lekcji informatyki we wszystkich klasach od 4 do 8, a ich przebieg podzielony był na kilka etapów.

Po krótkiej dostosowanej do wieku uczniów pogadance i wymianie doświadczeń 2 lub 3-osobowe drużyny wykonywały rozwijające kreatywność i logiczne myślenie ćwiczenia łączące naukę kodowania z kształtowaniem nawyków racjonalnego gospodarowania energią.

Do akcji promującej oszczędzanie energii przystąpili również uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Podczas zajęć świetlicowych pt. „Pożeracze energii w moim domu” w różnorodny sposób zdobywali wiedzę na temat energii. Dzieci dowiedziały się, czym jest energia i jakie są jej rodzaje, obejrzały film edukacyjny – jak powstaje energia elektryczna, zapoznały się z wierszami o prądzie i urządzeniach elektrycznych. Podczas burzy mózgów oraz rozwiązując zadania na kartach pracy, najmłodsi uczniowie poznawali sposoby oszczędzanie prądu  poprzez zmianę codziennych nawyków.

Najważniejsze jednak było to, że po przeprowadzonych zajęciach dzieci zrozumiały, jak ważne jest dbanie o energię, a co za tym idzie o planetę zgodnie z hasłem „Gdy energię oszczędzamy, Ziemi życie przedłużamy”.

Ponadto podczas tygodnia oszczędzania energii na szkolnym monitorze informacyjnym wyświetlany był przygotowany przez uczniów filmowy poradnik „Jak oszczędzać energię?”

Przeprowadzona w Siódemce akcja zostanie zgłoszona do konkursu OSE będącego częścią kampanii „Mistrzowie Energii”, realizowanej przez Fundację Czyste Powietrze i wspieranej przez Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.