Koncert kolęd

Hej kolęda, kolęda…

Wspólne kolędowanie to z pewnością jeden z najstarszych i najbardziej znanych zwyczajów Bożego Narodzenia. W dniu 20 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się piękny i wzruszający koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Swoją obecnością zaszczycili nas: ks. proboszcz Marek Olejniczak oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Deska. Każda klasa zaprezentowała swój utwór, wprowadzając zebranych w cudowny, świąteczny nastrój. Wykonawcy przygotowali różnorodny repertuar, od tradycyjnych kolęd i pastorałek, po współczesne piosenki bożonarodzeniowe w ciekawych aranżacjach. Szczególnie wyróżnili się soliści: Maria Kwiatkowska z kl. 5 a piękną grą na skrzypcach utworu „Wśród nocnej ciszy” oraz Franciszek Ciekot z kl. 5 c wykonaniem kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Jak zawsze wspaniale zaprezentowały się nasze cheerleaderki, tym razem w świątecznym układzie tanecznym. Uczniowie klasy 4 c wraz z kolegami z Ukrainy wykonali kolędę w języku ukraińskim pt. „Nowa radost stała”. Na koniec piękne życzenia świąteczne całej społeczności szkolnej złożyły pani wicedyrektor Anna Nylec i pani Katarzyna Deska.
Wspaniała scenografia, występy naszych uczniów nadały uroczystości niepowtarzalnego uroku. Wszyscy zebrani mieli okazję już dziś poczuć niezwykłą atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, którym towarzyszy piękna tradycja śpiewania kolęd.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.