Wycieczka klas ósmych do Oświęcimia

,,Poruszająca lekcja historii’’

26 września 2022 r. uczniowie klas ósmych wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami brali udział w wycieczce edukacyjnej do Oświęcimia. To był szczególny wyjazd, gdyż celem ich podróży był Auschwitz – Birkenau, były niemiecki obóz koncentracyjny i zagłady. Wizyta naszej młodzieży właśnie w tym miejscu jest jedną z wielu tradycji Siódemki. Uczniowie pod opieką swoich przewodników i nauczycieli rozpoczęli zwiedzanie od obejrzenia wystawy stałej oraz obiektów na terenie obozu macierzystego – Auschwitz I. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do obozu Auschwitz II – Birkenau, gdzie zobaczyli m.in. rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów oraz baraki dla więźniów. Odwiedzane miejsca, eksponaty muzealne oraz multimedialne ekspozycje zrobiły na nich ogromne wrażenie. Zwiedzanie uwrażliwiło uczniów na los innych oraz skłoniło do głębokiej refleksji nad istotą człowieczeństwa i potrzebą pielęgnowania takich wartości, jak: wzajemny szacunek, przyjaźń, tolerancja, miłość.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.