Klasa 6 a już po raz drugi uczestniczyła w zajęciach na Częstochowskim Uniwersytecie Młodego Odkrywcy

W czwartek 9 czerwca 2022 r. uczniowie klasy VI a  jako Młodzi Naukowcy już po raz drugi spotkali się z wykładowcami Politechniki Częstochowskiej, aby dowiadywać się, odkrywać  i tworzyć różnorodne nowinki za pomocą urządzeń  technicznych.  Na  pierwszych zajęciach tego dnia dowiedzieliśmy  się gdzie wykorzystywany jest dron i czym jest to urządzenie, aby potem móc nim sterować. Mieliśmy do dyspozycji cztery drony i każdy uczeń mógł nim „polatać”. Następnie nasza grupa uczestniczyła w warsztatach podróżniczych szukając skrytek na terenie Częstochowy z wykorzystaniem mapy i nawigacji. Kolejne zajęcia to Sitodruk, gdzie wykorzystując sito, matrycę oraz farby mogliśmy samodzielnie zrobić trwały nadruk na koszulce. Z sitodruku przeszliśmy na inny sposób drukowania, a mianowicie drukowanie 3D. I tutaj również mogliśmy coś stworzyć. Udało nam się wydrukować figurkę pokemona. Tego dnia, jako Młodzi Naukowcy, zgłębialiśmy tajniki wiedzy w dziedzinie technologii. Wszystkie zajęcia  zaliczyliśmy, czego dowodem są wpisy do naszych indeksów studenckich.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.