Języki obce w chmurze, czyli angielski jest anielski – spotkanie młodzieży w ramach projektu Cloudlet

„Język angielski jest anielski” zwłaszcza, gdy szlifujemy go w gorącej Chorwacji, w międzynarodowym gronie młodzieży, pod okiem świetnych nauczycieli ze szkoły podstawowej w Semeljci. Ta niewielka miejscowość w Slawonii była w dniach 9-13 maja miejscem współpracy uczniów z Chorwacji, Łotwy, Hiszpanii i Polski realizujących projekt Erasmus+ „Spotkajmy się w chmurach”. Gospodarze zadbali, by rozwijanie umiejętności lingwistycznych nie było nudne i szablonowe. Umiejętnie połączyli naukę języków obcych z wykorzystaniem technologii IT oraz poznawaniem historii, tradycji i walorów geograficznych północnej Chorwacji. Efektem współpracy młodzieży były wykonane w aplikacji Sway prezentacje odwiedzonych miejsc. Utrwalone zostały wspomnienia ze stolicy Chorwacji – Zagrzebia, gdzie oprócz licznych zabytków i historycznych miejsc tego pięknego miasta uczniowie odwiedzili Muzeum Techniki Nikoli Tesli oraz miejskie ZOO. Nie mniej inspirujące okazały się zabytki największego miasta Slawonii – Osijek oraz wieża ciśnień w Vukovar – symbol chorwackiej wojny o niepodległość. W prezentacjach nie pominięto uroczych miejsc Đakovo oraz mieszczącej się w tym mieście stadniny koni rasy Lipizzaner. W ostatnim dniu wizyty uczniowie zaprezentowali swoje prace, a ponadto wzięli udział w przygotowanym przez jedną z grup quizie podsumowującym spotkanie. Stworzeniu wspaniałej atmosfery przyjaźni i współpracy sprzyjało zaangażowanie całej społeczności szkolnej oraz władz lokalnych Semeljci.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.