Siódemka w Siódmej Edycji Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

W czwartek 28  kwietnia 2022 r. uczniowie klasy VI a  wzięli udział w uroczystej inauguracji 7 edycji Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Tego dnia w obecności ważnych osobistości między innymi: rektora Politechniki Częstochowskiej -pana Norberta Szczygiola,  Prezydenta Miasta Częstochowy- pana Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Dyrektora naszej szkoły – pani Joanny Ziółkowskiej-Nowak złożyli oni symboliczne ślubowanie i rozpoczęli swoją przygodę na tej technicznej uczelni. Uczniowie otrzymali indeksy, identyfikatory imienne oraz wykaz zajęć w których będą uczestniczyć. A zajęcia będą wyjątkowo interesujące i wykorzystywać będą kreatywność uczniów, ich krytyczne myślenie i umiejętność  twórczego rozwiązywania  problemów. Tematami zajęć będą na przykład: Poleć dronem, bionika czyli owady dla ciekawskich, drukowanie 3D oraz warsztaty podróżnicze. Nie zabraknie również zajęć wyjazdowych w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Z niecierpliwością czekamy na zajęcia i kolejne spotkania na zaprzyjaźnionej uczelni, z których relacje będziemy zamieszczać na naszej stronie internetowej.

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.