„Matematyka, to jakiś kosmos” – Dzień Matematyki 2022

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce tego przedmiotu. Udział w grach i zabawach matematycznych ma bowiem na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka przecież może być przyjemna i dawać radość.
Inicjatorem Światowego Dnia Matematyki była w 2007 roku organizacja ,,World Education Games’’. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się – w 2012 roku uczestniczyło w nim prawie 6 milionów uczniów z całego świata. W Polsce jego pierwsze obchody odbyły się 12 marca 2014 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.
Organizatorzy co roku zapraszają uczniów (i nie tylko) do konkursów, quizów i zagadek matematycznych. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Zwłaszcza tych, którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przede wszystkim przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.
Także uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli możliwość przekonać się, że matematyka istnieje w każdej dziedzinie życia. W tym roku hasło przewodnie obchodów Dnia Matematyki brzmiało Matematyka, to jakiś kosmos. Uczniowie Siódemki podczas lekcji matematyki rywalizowali ze sobą, rozwiązując ciekawe zadania związane tematycznie z kosmosem. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Na zdjęciach można obejrzeć przykładowe zadania rozwiązywane przez uczestników klasowych turniejów.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.