Wspomnienie o Tomaszu Mackiewiczu

Cztery lata temu, pod koniec stycznia 2018, obiegła świat informacja o bohaterskiej akcji ratunkowej polskich himalaistów, którzy wyruszyli na pomoc Elisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi. Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz podjęli próbę zimowego wejścia na szczyt Nanga Parbat, ośmiotysięcznika w Himalajach. Tomasz Mackiewicz podjął tę próbę po raz siódmy. Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz zdobyli szczyt 25 stycznia 2018 r. Tomasz Mackiewicz, wycieńczony, z odmrożeniami nóg, śnieżną ślepotą, niezdolny do dalszej drogi został na zboczu góry, na wysokości 7200 metrów n.p.m. Elisabeth Revol, dzięki pomocy polskich himalaistów zeszła w dół. Przeżyła.

Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ są ludzie, którzy będąc w naszym wieku, byli koleżankami i kolegami z klasy Tomasza Mackiewicza, byli uczniami naszej szkoły, Szkoły Podstawowej nr 7 w Częstochowie, i mimo upływu lat i różnych dróg życiowych utrzymywali ze sobą kontakt. Ich życzeniem było uczczenie pamięci Tomasza Mackiewicza poprzez zawieszenie tablicy pamiątkowej na murach naszej szkoły, której byli absolwentami. Chcieli, aby pamięć o Nim trwała. Uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy odbyła się 30 stycznia 2019 r. Dziś, to my obecni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Częstochowie chcemy wspomnieć absolwenta naszej szkoły -Tomasza Mackiewicza i uczcić pamięć o Nim.

28 stycznia 2022r. pani Dyrektor Joanna Ziółkowska-Nowak wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą Tomasza Mackiewicza.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.