Dzień Pluszowego Misia w edukacji wczesnoszkolnej. 

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy z nas miał lub ma ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.
Wszystkie misie, choć wyglądem różniły się od siebie, były pluszowymi niedźwiadkami. Ponadczasowość misiów sprawiła, że bajki z tymi sympatycznymi bohaterami są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego nasze dzieci bardzo pragną i potrzebują. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłym życiu.
W czwartek 25 listopada uczniowie klas I-III oderwali się na chwilkę od nauki. Spędzili miło i przyjemnie czas w swoim gronie i w towarzystwie swoich misiów. Każda klasa wykonała pracę grupową metodą „wyturlaj misia”, a także wykonała pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w przygotowanych zabawach ruchowych, tańczyły i wykonywały prace plastyczne. Uczniowie bardzo się cieszyli, że mogli spędzić czas ze swoimi ukochanymi misiami i pokazać je swoim koleżankom i kolegom. Ten dzień był w szkole pełen radości i wspólnej zabawy.

Prezentacja – Dzień Pluszowego Misia w edukacji wczesnoszkolnej. 

 

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.