CODEWEEK2021

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do Europejskiego Tygodnia Kodowania CODEWEEK2021. W dniach od 9 października do 24 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Częstochowie aktywnie uczestniczyli w tym europejskim wydarzeniu. Uczniowie klas I, II i III na zajęciach rozwijających ćwiczyli i rozwijali umiejętności logicznego myślenia oraz kodowania. Rozkodowywali obrazki oraz słowa i powiedzenia, a także kodowali za pomocą kolorów.
Dzieci miały zakodować zagadki dla innych klas. Wykonanie na pozór łatwego zadania, przysporzyło im nie lada trudności. Uczniowie po otrzymaniu zagadek, rozkodowywali polecenia i kodowali odpowiedź. Z tym zadaniem poradzili sobie znakomicie. Dzieci doszły do wniosku, że bez komputera można też programować, a przy tym świetnie się bawić.

Klaudia Brodziak

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.