XXXIII Złota Mila Częstochowy

Wrzesień sympatykom biegania na pewno kojarzy się z biegiem ulicznym Złota Mila. W tym roku szkolnym zgodnie z obostrzeniami w zawodach mogło wziąć udział 500 zawodników. Reprezentacja naszej szkoły liczyła, aż 75 osób w różnych kategoriach wiekowych. Już na początku sportowej przygody uczniowie musieli przejść trudny test charakteru i to nie z powodu biegu, lecz fatalnej pogody, która przywitała nas w piątkowy poranek. Jeden i drugi test zawodnicy z Siódemki zdali celująco. Zajmując czołowe lokaty sprawili, że nasza szkoła zajęła 1 miejsce wśród wszystkich sklasyfikowanych szkół. Na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych stanęli: Magdalena Grzyb, Adrian Wachowicz, Amelia Młynarczyk, Wiktor Wala, Emilia Majewska, Natalia Walaszczyk, Zuzanna Gradoń, Martyna Cendrowska. Na drugim stopniu podium uplasowali się: Paulina Deska, Miłosz Piasecki i Weronika Wójtowicz. Na trzecim miejscu znaleźli się: Jagoda Trybuła, Mateusz Pędziwiatr, Wiktoria Marcjanek, Daria Łukaszewska oraz Adrian Jargosz. Można powiedzieć, że spadł na nas deszcz medali, ale taki „deszczyk” to my lubimy. Gratulacje lekkoatleci !!!

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.