STEM w kopalni soli i na Jurze – wirtualne spotkanie w ramach projektu epiSTEMe

epiSTEMe

epiSTEMe

To miało być niezapomniane wydarzenie podsumowujące współpracę szkół z Bułgarii, Łotwy, Estonii i Polski w ramach programu Erasmus+.
Niestety pandemia Covid-19 pokrzyżowała plany i zniweczyła przygotowania uczniów i nauczycieli do podjęcia zagranicznych gości w Szkole Podstawowej nr 7.
Sytuacja epidemiczna wymusiła konieczność przeprowadzenia wirtualnego spotkania, które miało miejsce w dniach 11,13,14 maja na platformie Microsoft Teams. Organizatorzy postarali się, aby internetowe zajęcia choć trochę zrekompensowały brak możliwości bezpośredniego kontaktu. Podczas spotkań online młodzież uczestniczyła w wirtualnym spacerze z przewodnikiem po Kopalni Soli w Wieliczce. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentacje i filmy ukazujące piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej, atrakcje naszego miasta oraz osiągnięcia „Siódemki”. Większość zajęć warsztatowych odbywała się w ośmioosobowych, międzynarodowych grupach młodzieży. Pod okiem nauczycieli opiekunów, uczniowie brali udział w zabawach integracyjnych oraz zajęciach rozwijających wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów STEM. Dbając o higienę pracy przed komputerem do programu spotkania włączone zostały „aktywne przerwy”, podczas których uczestnicy wykonywali układ taneczny opracowany przez trenerkę szkolnego zespołu Cheerleaderek. W ostatnim dniu spotkania zaprezentowane zostały prace wykonane podczas zajęć online oraz odbył się pokaz wyhodowanych przez uczniów kryształów różnych soli. Oficjalne zakończenie imprezy poprzedziła demonstracja eksperymentów fizycznych i chemicznych przygotowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 7.

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.