UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLASY 1A I 1B

5 marca 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość: PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH . W obecności Dyrekcji szkoły i nauczycieli uczniowie klasy I a i I b w odświętnych, eleganckich strojach wzięli udział w spotkaniu wraz z wychowawcami: p. Anną Jędrzejewską i p. Martą  Maluską – Musialik.
Zanim jednak uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, obejrzeli występ uczennic z kl. 3b w strojach postaci z bajek, prezentację przedstawioną przez uczennice klasy III b: Jagodę Trybułę i Wiktorię Męcik pod opieką pani Małgorzaty Antosiewicz.
Następnie uczniowie wzięli udział w quizie na temat ilustracji z bajek oraz odwiedzili „Zagadkowo”, gdzie odgadywali rozwiązania zagadek z treści książek – za poprawna odpowiedź otrzymując nagrody upominki – ręcznie robione zakładki do książki. Rozwiązali krzyżówkę, indywidualnie odgadując poszczególne hasła, po czym wspólne odczytali rozwiązanie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat treści książek i znajomości postaci z bajek, odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Uczniowie poznali zasady korzystania z księgozbioru i dowiedzieli się, jak należy dbać o książki.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie – głośno powtarzali słowa przysięgi, w której m.in. przyrzekali, że będą kochać i szanować książki.
Pani dyrektor Joanna Ziółkowska – Nowak dokonała pasowania każdego z uczniów na czytelnika, dotykając wielką zakładką lewego ramienia ucznia i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na czytelnika biblioteki szkolnej”. Nauczyciel bibliotekarz wręczył każdemu z uczniów – już  jako pełnoprawnemu czytelnikowi biblioteki szkolnej pamiątkowy dyplom, który będzie przypominał o tym uroczystym wydarzeniu oraz list dla rodzicó. Nasi nowi czytelnicy otrzymali ręcznie robione zakładki do książki, wykonane przez starszych kolegów – uczniów klasy III b.
            I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej księgozbiorem, dotarcie do regałów z książkami dla dzieci, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. W bibliotece uczniowie zastali specjalnie dla nich przygotowaną wystawkę książek do wypożyczeń oraz ich nowe karty czytelnika. Uczniowie z wielkim zadowoleniem wybierali dla siebie książki do przeczytania. Wspólne pamiątkowe zdjęcie uczniów całej klasy: „Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej” – każdy uczeń z podniesioną w górę wybrana przez siebie książką.
            Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Na zakończenie nauczyciel bibliotekarz podziękował uczniom za wizytę i zaprosił do częstego korzystania z biblioteki.

ZDJĘCIA KL. 1B – PASOWANIE NA CZYTELNIKA

ZDJĘCIA KL. 1A – PASOWANIE NA CZYTELNIKA

              Małgorzata Antosiewicz

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.