Certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie przyznany Szkole Podstawowej nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Częstochowie

Logo

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Częstochowie dołączyła do Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Zdobycie certyfikatu poprzedzone było półrocznym okresem przygotowawczym oraz rocznym okresem kandydackim.

Ideą Szkoły Podstawowej nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, która od kilku lat posiada oddziały sportowe, jest szerokie działanie w zakresie promocji zdrowia. Udział w programie jest więc dopełnieniem wspierania dzieci i młodzieży w prowadzeniu aktywnego i zdrowego trybu życia.

Ukierunkowanie prozdrowotnych działań edukacyjnych w stronę rozwoju aktywności ucznia jest bowiem najlepszą inwestycją w jego dorosłe życie i wspaniałą wizytówką działań wychowawczych każdej szkoły.

Uzyskanie śląskiego certyfikatu jest pierwszym krokiem do uzyskania Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.