Budżet obywatelski 2020

Budżet obywatelski 2020

Budżet obywatelski 2020

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Prosimy o oddawanie głosów na dwa projekty – ogólnomiejski i dzielnicowy. Projekt dzielnicowy o numerze 746 to remont sali gimnastycznej w naszej szkole. Wyremontowana sala pozwoli nam realizować nowe przedsięwzięcia skierowane do wszystkich mieszkańców dzielnicy Raków, a w szczególności uczniów i rodziców SP 7. Bezpłatne zajęcia, które planujemy będą wspaniałą alternatywą na spędzanie wolnego czasu i sposobem na kreatywny rozwój dzieci młodzieży naszej dzielnicy. Sala ma być dostosowana nie tylko do zajęć sportowych, ale również artystycznych.

Projekt ogólnomiejski o numerze 717 to budowa boiska przy VI Liceum Ogólnokształcącym. Kolejne boisko w dzielnicy Raków pozwoli rozładować ilość chętnych osób korzystających z tego typu obiektów. Boisko będzie dostępne nie tylko dla mieszkańców dzielnicy Raków, ale również miasta. Planowana organizacja imprez sportowych będzie promocją dzielnicy Raków w mieście.

Będziemy wdzięczni za zaangażowanie i każdy głos. Wygrana pozwoli nam podjąć nowe wyzwania i stać się wizytówką dzielnicy Raków i miasta Częstochowa.

Głosowanie na projekty zadań do Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się 16 listopada i skończy 25 listopada. Wszystkich zachęcamy do głosowania na nasze zadania : Nr 746 i Nr 717

Wyniki będą znane już 1 grudnia

Poniżej krótka instrukcja jak zagłosować:

  • W głosowaniu biorą udział mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy, którzy ukończyli 13 lat.
  • Głosowanie odbywa się poprzez kartę do głosowania wypełnianą na platformie internetowej do głosowania dostępnej na stronie internetowej : https://czestochowa.budzet-obywatelski.eu/glosowanie przy użyciu darmowego kodu SMS. Przy użyciu jednego numeru telefonu mogą zagłosować 2 osoby, ponieważ na jeden numer telefonu można uzyskać 2 kody – po jednym dla każdej z 2 osób.
  • Głosowanie polega na przydzieleniu danej liczby punktów projektom zadań, przy czym do dyspozycji głosujących jest 10 punktów dla projektów zadań o charakterze ogólnomiejskim i 10 punktów dla projektów zadań o charakterze dzielnicowym.
  • Warunkiem złożenia ważnego głosu jest wypełnienie wszystkich obowiązkowych pól w karcie do głosowania w aplikacji internetowej do głosowania.
Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.