Inauguracja projektu „Częstochowa a cud Wisły”

W sierpniu tego roku przypada 100 – rocznica bitwy warszawskiej „Cudu nad Wisłą”. W 1920 r. armia odrodzonego państwa polskiego pokonała w słynnej bitwie pod Warszawą armię bolszewicką. Z tej okazji w Częstochowie odbędzie się szereg działań, które upamiętnią tamte sierpniowe dni. W piątek 14 lutego rozpoczął się projekt „Częstochowa a cud Wisły”, adresowany do dzieci i młodzieży w Częstochowie. Organizatorem tych działań jest Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowa oraz częstochowskie szkoły. Nasza szkoła również włączyła się do działań projektu. W ramach projektu odbyła się konferencja „Częstochowianie w wojnie polsko bolszewickiej”. W następnych miesiącach odbędzie się konkurs plastyczny, gra terenowa oraz konkurs pieśni patriotycznych. Zapraszamy uczniów do aktywnego włączania się w działania związane z obchodami 100 – lecia bitwy warszawskiej.

Katarzyna Kosmala – nauczyciel historii

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.